Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i polubienia naszego fanpage’a na facebooku:


Zamieszczamy na nim najnowsze informacje, ciekawostki, zdjęcia, nagrania i filmy :)

Film promujący działalność PS z subregionu pilskiego, stworzony w ramach projektu OWES ETAP :) Miłego oglądania!


MARKA SPOŁECZNIE ODPOWIEDZIALNA
KLUNKRY WIELKOPOLSKIE TO TEŻ NASZA SPRAWA!


Obejrzyjcie filmik, a przekonacie się:

Co to są Klunkry wielkopolskie?
www.klunkrywielkopolskie.pl
https://www.facebook.com/klunkrywielkopolskie/

Kto tworzy Klunkry wielkopolskie?

Klunkry tworzą również przedsiębiorstwa społeczne i podmioty ekonomii społecznej z subregionu pilskiego:
Manufaktura Dobrych Usług Sp. z o.o. z Piły szyje plecakotorby z motywem koziołka, a Zakład Aktywnośc
i Zawodowej z Piły tworzy torby "Znad rzeki Warty".
OWES ETAP występuje jako partner wspierający działania związane z promocją marki
.


Gdzie kupić Klunkry?
http://furia.com.pl/kategoria-produktu/klunkry-wielkopolskie/

23.01.2020

AHOJ PRZYGODO! - II CZĘŚĆ WARSZTATÓW O EKONOMII SPOŁECZNEJ!

Wczoraj przeprowadziliśmy drugą część warsztatów o ekonomii społecznej z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Czarnkowie oraz z seniorkami z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Czarnkowie. Dziękujemy również Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Czarnkowie za przedstawienie dzieciom działań Ośrodka podejmowanych np. w ramach wolontariatu czy Centrum Aktywności Senioralnej.

Tym razem jednak postawiliśmy na międzypokoleniową wymianę pomysłów, w celu stworzenia mapy zasobów lokalnych i problemów społecznych, z którymi borykają się mieszkańcy miasta Czarnków. Współpraca między seniorkami, a uczniami wypadła doskonale. Dzięki intensywnej burzy mózgów wskazano kilka pomysłów i kierunków, celem napisania wniosku o zorganizowanie inicjatywy lokalnej. Nad tym będziemy pracować na kolejnym warsztacie w lutym, już z myślą o pomocy konkretnej grupie mieszkańców (np. uczniom szkoły, seniorom czy osobom z niepełnosprawnościami).


Ogromnie cieszy nas zaangażowanie każdego pokolenia w rozwój ekonomii społecznej.20.12.2019

ŚWIĄTECZNY CZAS W NOWEJ WSI!

W okresie przedświątecznym odbyło się w spotkanie wigilijne dla seniorów ze Wsi Nowa Wieś i Rudki. Uczestniczyło w nim ponad 50 osób, które przy świątecznie zastawionym stole i dźwiękach kolęd mieli okazję zintegrować się i miło spędzić czas.
Podczas spotkania seniorzy mogli podziwiać również występy dzieci i młodzieży.
Spotkanie zorganizowane zostało przez Stowarzyszenie Nasze Wieś - Nowa Wieś z Gminy Trzcianka przy wsparciu środków na realizację inicjatywy lokalnej z OWES ETAP.


16.12.2019

FOTORELACJA Z TARGÓW EKONOMII SPOŁECZNEJ W WĄGROWCU!

Targi ES w Wągrowcu już za nami! Dziękujemy serdecznie wszystkim PS i PES, które aktywnie uczestniczyły w wydarzeniu: Spółdzielni Socjalnej Świt Dobry, Spółdzielni Socjalnej Centrum Zabaw PrzygodaSpółdzielnia Socjalna "Wspólny Sukces"", Spółdzielnia Socjalna Stara Łubianka, Spółdzielni Socjalnej Arkadio z Szamocina, Wągrowiecki Uniwersytet Trzeciego Wieku, grupie nieformalnej Sekcja malowania na szkle i pisania ikon, Kole Gospodyń Wiejskich z Mieściska, Stowarzyszenie Chodzieskich Amazonek "Różowa wstążeczka", Akcji Humanitarnej "Życie" z Piły, Specjalnemu Ośrodkowi Szkolno-Wychowawczemu z Wągrowca,grupie nieformalnej Sekcja Szydełkowa z Wągrowca oraz Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji - Filii w Wągrowcu.

Gratulujemy laureatom konkursu na najładniejszą ozdobę świąteczną i najlepszy produkt tj.: Spółdzielni Socjalnej Arkadio, Stowarzyszenie Chodzieskich Amazonek "Różowa wstążeczka" oraz Wyższej Szkole Pedagogiki i Administracji Filii w Wągrowcu.

05.12.2019

KONKURS KOLĘD I PASTORAŁEK OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIAMI PODCZAS EVENTU W ŁEKNIE!

Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej OWES ETAP oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łeknie serdecznie zapraszają na event lokalny „Kolędowanie z ekonomią społeczną”, który odbędzie 6 stycznia 2020r. w Łeknie (gmina Wągrowiec).

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 13:00 uroczystym Orszakiem Trzech Króli, który wyruszy spod Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łeknie (ul. Pocztowa 7). Orszak dotrze do Sali Widowiskowej w Łeknie, w której o godz. 14:00 rozpocznie się Konkurs Kolęd i Pastorałek Osób z Niepełnosprawnościami. Konkurs to idealna okazja dla osób z niepełnosprawnościami do zaprezentowania swojego talentu szerszej publiczności, a także wspólnej integracji w wyjątkowej świątecznej atmosferze.

Szczegółowych informacji o wydarzeniu udziela Pani Marta Krajewska. Zgłoszenia do Konkursu przyjmowane są do dnia 20.12.2019r. poprzez wypełnienie karty zgłoszeniowej i przesłanie na adres: marta.krajewska@owesetap.pl lub pod nr tel.: 737 498 162.

REGULAMIN KONKURSU

KARTA ZGŁOSZENIOWA

ZGODA NA PRZETWARZANIE DANYCH OSOBOWYCH


29.11.2019

LISTA RANKINGOWA Z POSIEDZENIA CZWARTEJ KOMISJI OCENY WNIOSKÓW

Przedstawiamy Państwu ostateczną listę rankingową wniosków o udzielenie bezzwrotnego wsparcia finansowego na utworzenie nowego miejsca pracy w nowych lub istniejących przedsiębiorstwach społecznych, bądź w podmiotach ekonomii społecznej, pod warunkiem przekształcenia tych podmiotów w przedsiębiorstwo społeczne oraz podstawowego wsparcia pomostowego w ramach Projektu pn. „Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Subregionie pilskim II” nr RPWP.07.03.02-30-0007/18.

Lista rankingowa z posiedzenia IV Komisji Oceny Wniosków

Lista rankingowa z posiedzenia IV KOW (aktualizacja z dnia 18.12.2019)

Lista rankingowa z posiedzenia IV KOW (aktualizacja z dnia 20.12.2019)

21.11.2019

ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI Z OWES ETAP!

W Szkole Podstawowej nr 1 w Czarnkowie odbyły się warsztaty dla uczniów pn. „Stań się detektywem społecznym” w formule pokoju zagadek, opartego na morskiej historii "EStera i przyjaciele" o pomaganiu i współpracy.

Rozwiązywaliśmy logiczne zagadki, odkrywając wartości, które przyświecają ekonomii społecznej, a to wszystko w formie nauki poprzez zabawę. Dzieci poznały w praktyce czym zajmuje się PS, jak pomaga innym i co może zaoferować najmłodszym pokoleniom na przykładzie działań lokalnego przedsiębiorstwa społecznego Fundacji Edukacji i Rozwoju Centrum Wszechświata.

Dziękujemy całej grupie za wspaniałe zaangażowanie i dociekliwość. Cieszy nas fakt, że wyrastają już nowe pokolenia społeczników!

Warsztaty będą miały swoją kontynuację już w nowym roku - więcej informacji zdradzimy niebawem.


15.11.2019

MIESIĄC DO TARGÓW EKONOMII SPOŁECZNEJ W WĄGROWCU!
Wy też nie możecie się już doczekać świątecznej atmosfery, w którą wprowadzą nas przedsiębiorstwa społeczne i organizacje pozarządowe?

Tym milej nam zaprosić Was do spędzenia tego przedświątecznego czasu razem z nami!

Data: 13 grudnia 2019r. (piątek)
Godz.: 17:00-20:00
Miejsce: Rynek w Wągrowcu


Pozdrawiamy świątecznie!14.11.2019

GALA JUBILEUSZOWA XX-LECIA REGIONALNEGO OŚRODKA POLITYKI SPOŁECZNEJ W POZNANIU ORAZ REGIONALNY DZIEŃ PRACOWNIKA SOCJALNEGO

13 listopada odbyła się Jubileuszowa Gala, podczas której świętowali wielkopolscy pracownicy socjalni oraz ROPS w Poznaniu, a my wzięliśmy udział w tym ważnym dla nich dniu. Życzymy wszystkiego co najlepsze całemu Zespołowi ROPS, w szczególności przyjaciołom z Wielkopolskaes oraz pracownikom socjalnym!

P
odczas gali Stowarzyszenie ETAP zostało docenione za działania na rzecz rozwoju ekonomii społecznej na poziomie lokalnym i regionalnym. Dziękujemy i gratulujemy wszystkim wyróżnionym podczas Jubileuszu instytucjom i organizacjom pozarządowym!

05.11.2019

W IMIENIU STOWARZYSZENIA FORMACJA DŹWIERSZNO ORAZ SANKTUARIUM MARYJNYM W GÓRCE KLASZTORNEJ SERDECZNIE ZAPRASZAMY NA COROCZNEGO HUBERTUSA!

Uroczystość zaczyna się o godz. 10.00 mszą świętą z oprawą muzyczną świetnego zespołu mandolinistów Frygi z Łąkie pod dyrekcją Stanisława Gortata. Po mszy odbędzie się koncert patriotyczny. Tego dnia na wszystkich uczestników czekać będzie wiele atrakcji. Będzie m.in. wspólne ognisko i pieczony wół.


Wydarzenie wsparli i objęli patronatem honorowym: marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak, starosta pilski Eligiusz Komarowski oraz burmistrz Łobżenicy Piotr Łosoś.


29.10.2019

LISTA RANKINGOWA Z POSIEDZENIA TRZECIEJ KOMISJI OCENY WNIOSKÓW

Przedstawiamy Państwu ostateczną listę rankingową wniosków o udzielenie bezzwrotnego wsparcia finansowego na utworzenie nowego miejsca pracy w nowych lub istniejących przedsiębiorstwach społecznych, bądź w podmiotach ekonomii społecznej, pod warunkiem przekształcenia tych podmiotów w przedsiębiorstwo społeczne oraz podstawowego wsparcia pomostowego w ramach Projektu pn. „Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Subregionie pilskim II” nr RPWP.07.03.02-30-0007/18.

Lista rankingowa z posiedzenia III Komisji Oceny Wniosków

25.10.2019

WYDŁUŻAMY TERMIN IV NABORU WNIOSKÓW o udzielenie bezzwrotnego wsparcia finansowego na utworzenie nowego miejsca pracy w nowych lub istniejących przedsiębiorstwach społecznych, bądź w podmiotach ekonomii społecznej, pod warunkiem przekształcenia tych podmiotów w przedsiębiorstwo społeczne DO 21 LISTOPADA.

21.10.2019

OGŁASZAMY CZWARTY NABÓR WNIOSKÓW


o udzielenie bezzwrotnego wsparcia finansowego na utworzenie nowego miejsca pracy w nowych lub istniejących przedsiębiorstwach społecznych, bądź w podmiotach ekonomii społecznej, pod warunkiem przekształcenia tych podmiotów w przedsiębiorstwo społeczne wraz z biznesplanami i innymi wymaganymi dokumentami (zakładka DOKUMENTY).

Termin naboru: 21.10.2019r.-06.11.2019r. do godz. 15.00

Wnioski należy składać w Biurze Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Subregionie pilskim OWES ETAP przy ul. Jerzego Suszki 9, 60-681 Poznań lub w Punkcie Informacyjnym Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Subregionie pilskim OWES przy ul. Dąbrowskiego 8, 64-920 Piła.

15.10.2019r.

OWES NA SUBREGION LESZCZYŃSKI ORGANIZUJE KONKURS DLA PES Z CAŁEJ WIELKOPOLSKI!

Serdecznie zapraszamy do udziału w Konkursie pn. „Działania Godne Uwagi”. Celem Konkursu jest upowszechnienie działań zrealizowanych przez wielkopolskie­­ podmioty ekonomii społecznej oraz grupy nieformalne na rzecz mieszkańców Wielkopolskich. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 23 października o godz. 15!

Do udziału w Konkursie zapraszamy wszystkie podmioty ekonomii społecznej (tj. organizacje pozarządowe, spółdzielnie, spółdzielnie socjalne, warsztaty terapii zajęciowej, centra i kluby integracji społecznej, zakłady aktywności zawodowej, towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych) oraz grupy nieformalne działające na terenie województwa wielkopolskiego, które w okresie od 1 listopada 2018 r. do 31 października 2019 r. zrealizowały warte uwagi działania społeczne (w przypadku projektów będących w trakcie realizacji należy wykazać, że 80% zakładanych efektów zostało zrealizowanych).

Podczas oceny brane będą pod uwagę następujące kryteria:
 • stopień zaangażowania mieszkańców
 • korzyści społeczne
 • zaangażowanie partnerów
 • innowacyjność.
Ogłoszenie wyników Konkursu oraz wręczenie nagród planowane jest podczas uroczystej Gali, która odbędzie się w listopadzie w Poznaniu (dokładny termin Gali zostanie podany najpóźniej na 2 tygodnie przed planowaną datą).

Dla Laureatów Konkursu przewidziano atrakcyjne nagrody! Oprócz tytułu „Działania Godnego Uwagi” zwycięzcy otrzymają specjalnie zaprojektowane statuetki oraz dyplomy. Ponadto przygotowana zostanie drukowana publikacja „Działania Godne Uwagi” opisująca nagrodzone inicjatywy, dystrybuowana wśród jednostek samorządu terytorialnego oraz podmiotów ekonomii społecznej z Wielkopolski. Laureaci otrzymają również możliwość promocji swoich działań w wybranych mediach oraz bony na usługę poligraficzną.

Zgłoszenia do udziału w Konkursie prosimy nadsyłać na specjalnym formularzu zgłoszeniowym (do pobrania pod wiadomością) na adres konkurs(@)pisop.org.pl.

Szczegóły Konkursu dostępne są na stronie www.pisop.org.pl.


09.10.2019r.

WIZYTA STUDYJNA W SPÓŁDZIELNI SOCJALNEJ "WSPÓLNY SUKCES"!

W dniu 7 października do Spółdzielni Socjalnej "Wspólny Sukces" zawitali goście z grupy inicjatywnej z Wysokiej, planujący założyć spółdzielnię socjalną o charakterze opiekuńczym. Pani Prezes Spółdzielni - Ewa Roman wyjaśniła uczestnikom wizyty specyfikę funkcjonowania przedsiębiorstwa społecznego oraz opowiedziała, przy udziale wójta Gminy Wiejskiej Wągrowiec - Pana Przemysława Majchrzaka, o współpracy z lokalnymi partnerami. Goście mogli przyjrzeć się pracy w PS i obejrzeć tereny obsługiwane przez Spółdzielnię, rozmawiając z pracownikami. To był motywujący do działania dzień!

26.09.2019r.

KLUB AKTYWNEJ REHABILITACJI W CHODZIEŻY RUSZYŁ PEŁNĄ PARĄ!

Klub Aktywne Rehabilitacji to inicjatywa lokalna realizowana od września przez Stowarzyszenie BIODERKO z Chodzieży. Partnerami projektu są Wielkopolski Instytut Rozwoju i Edukacji, Gmina Miejsca Chodzież, Fundacja TESCO oraz Szpital Powiatowy w Chodzieży.


Klub działa na wzór klubów seniora, a jego celem jest poprawa społecznej i zdrowotnej sytuacji życiowej lokalnej społeczności. Miejsce, w którym funkcjonuje Klub to teren przeznaczony do rewitalizacji, który zamieszkują seniorzy m.in. będący kiedyś pracownikami chodzieskich zakładów porcelany. W Klubie osoby z niepełnosprawnościami i starsze znajdą możliwość aktywnej rehabilitacji medycznej, jak również rehabilitacji społecznej w formule m.in. prelekcji i wykładów o tematyce prozdrowotnej, warsztatów międzypokoleniowych czy poradnictwa prawnego.

Oby więcej takich inicjatyw pojawiało się w subregionie pilskim, a Stowarzyszenie BIODERKO niech stanie się dobrą inspiracją!


Inicjatywa otrzymała dofinansowanie OWES ETAP.


19.09.2019

OGŁASZAMY TRZECI NABÓR WNIOSKÓW


o udzielenie bezzwrotnego wsparcia finansowego na utworzenie nowego miejsca pracy w nowych lub istniejących przedsiębiorstwach społecznych, bądź w podmiotach ekonomii społecznej, pod warunkiem przekształcenia tych podmiotów w przedsiębiorstwo społeczne wraz z biznesplanami i innymi wymaganymi dokumentami (zakładka DOKUMENTY).

Termin naboru: 19.09.2019r.-16.10.2019r. do godz. 15.00

Wnioski należy składać w Biurze Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Subregionie pilskim OWES ETAP przy ul. Jerzego Suszki 9, 60-681 Poznań lub w Punkcie Informacyjnym Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Subregionie pilskim OWES przy ul. Dąbrowskiego 8, 64-920 Piła.

16.09.2019r.

DEBIUT MARKI SPOŁECZNIE ODPOWIEDZIALNEJ "KLUNKRY WIELKOPOLSKIE" NA POZNAŃSKIM TARGU DOBRA!

To był emocjonujący dzień! W sobotę 14 września na Poznańskim Targu Dobra swój debiut miała społecznie odpowiedzialna marka Klunkry wielkopolskie, której jako Stowarzyszenie ETAP i OWES ETAP, również jesteśmy częścią.

Były inspirujące rozmowy, pokaz klunkrowej mody, z niesamowitymi osobami w roli modelów i modelek - nie mogło zabraknąć w nim także Prezesa Stowarzyszenia ETAP. Po prostu dzieliliśmy się klunkrową mocą i jesteśmy bardzo dumni z niewątpliwie udanego debiutu marki.

Cieszymy się, że możemy być w tej niezwykłej inicjatywie z Wami: Manufaktura Dobrych Usług Sp. z o.o., Stowarzyszenie Pomocy Humanitarnej Zakład Aktywności Zawodowej w PileSpółdzielnia Socjalna FURIAPogotowie SpołeczneRegionalny Ośrodek Polityki Społecznej w PoznaniuWielkopolskaesStowarzyszenie Na Rzecz Spółdzielni Socjalnych
.

Chcecie dowiedzieć się więcej o marce Klunkry wielkopolskie? Zajrzyjcie koniecznie na klunkrową stronę: http://www.klunkrywielkopolskie.pl/ , a klunkrowe prezenty możecie kupić tutaj: http://furia.com.pl/kategoria-produktu/klunkry-wielkopolskie/.

05.09.2019r.

ZABAWA NA STO DWA ZE SPÓŁDZIELNIĄ SOCJALNĄ CENTRUM ZABAW PRZYGODA!


Festyn w miejscowości Czajcze zorganizowany przez Spółdzielnię Socjalną Centrum Zabaw Przygoda w dniu 31 sierpnia, cieszył się dużym zainteresowaniem.

Grillowanie, dmuchane zamki, malowanie twarzy, zabawa taneczna, a także loteria fantowa - każdy znalazł coś dla siebie. My też byliśmy i potwierdzamy świetną zabawę i moc atrakcji!i

29.08.2019r.

ZAPRASZAMY NA 10-LECIE DZIAŁALNOŚCI STOWARZYSZENIA KOBIET DO WALKI Z RAKIEM PIERSI EUROPA DONNA W PILE!

Stowarzyszenie należy do Polskiego Forum Europejskiej Koalicji do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna, które działa na rzecz zdrowia kobiet od ponad 20 lat . Zajmują się problematyką raka piersi, zachęcając kobiety do regularnych badań profilaktycznych, organizując je i współfinansując ich koszt.

Harmonogram uroczystości:
31.08. godz. 10.00 - uroczysta konferencja popularno-naukowa w PWSZ w Pile
01.09. godz. 10.00-16.00 - Rodzinny Piknik Zdrowia - bezpłatne badania profilaktyczne - PWSZ w Pile

Więcej informacji o działaniach Stowarzyszenia znajdziecie pod linkiem: http://www.europadonnapila.pl/index.html.

23.08.2019r.

LISTA RANKINGOWA Z POSIEDZENIA DRUGIEJ KOMISJI OCENY WNIOSKÓW

Przedstawiamy Państwu ostateczną listę rankingową wniosków o udzielenie bezzwrotnego wsparcia finansowego na utworzenie nowego miejsca pracy w nowych lub istniejących przedsiębiorstwach społecznych, bądź w podmiotach ekonomii społecznej, pod warunkiem przekształcenia tych podmiotów w przedsiębiorstwo społeczne oraz podstawowego wsparcia pomostowego w ramach Projektu pn. „Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Subregionie pilskim II” nr RPWP.07.03.02-30-0007/18.

Lista rankingowa z posiedzienia II Komisji Oceny Wniosków


13.08.2019r.

INTEGROWALIŚMY SIĘ POD GWIAZDAMI W HUCIE!

Tym razem w gminie Czarnków, a dokładniej w Hucie odbyła się kolejna inicjatywa społeczna, której celem była integracja mieszkańców Huty i okolicznych miejscowości w niecodziennym wydaniu, bo pod gwiazdami. To była doskonała gratka dla pasjonatów astronomii, ale również wyjątkowy dzień do obserwacji spadających gwiazd z roju Perseidów. Umożliwiły to profesjonalne teleskopy, a prelekcje miłośników astronomii uzupełniły to niezwykłe wydarzenie.


Inicjatywa została zorganizowana przez Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych z Huty przy wsparciu OWES ETAP.


12.08.2019r.


EMOCJONUJĄCE DZIKIE POLA 2019 ZA NAMI!


Wspominamy VI Konkurs Gotowania Dzikie Pola o złotą michę ks. Kajetana Rybackiego, który odbył się 10.08.2019 w Gródku Krajeńskim, a w którym kulinarnym zwycięzcą okazała się Spółdzielnia Socjalna "Wspólny Sukces" - serdecznie gratulujemy nieziemskiego talentu! OWESowa ekipa również upichciła coś smacznego dla wszystkich.

Obejrzyjcie naszą krótką fotorelację i kliknijcie w link, aby zobaczyć album zdjęć z tego wydarzenia przygotowany przez organizatora Stowarzyszenie Formacja Dźwierszno OMMP: https://bit.ly/344XM8P.


01.08.2019r.

ZAPRASZAMY DO SPĘDZENIA NOCY POD GWIAZDAMI W HUCIE!

W dniu 10.08.2019r. w godzinach 20:00-24:00 w miejscowości Huta (powiat czarnkowsko-trzcianecki) odbędzie się inicjatywa lokalna "Integracja Pod Gwiazdami" gwarantująca szereg atrakcji dla miłośników astronomii podczas "spektaklu" spadających gwiazd z roju Perseidów.

Inicjatywa lokalna zorganizowana również przy wsparciu OWES ETAP.

01.08.2019r.

NASZE DZIAŁANIA OPISANE W BIULETYNIE SIECI OWES WYDAWANYM PRZEZ FUNDACJĘ FUNDUSZ WSPÓŁPRACY!

W biuletynie znajdziecie informacje nie tylko o naszej ofercie skierowanej do PES, PS, JST oraz grup inicjatywnych, ale również opis działań dwóch spółdzielniach socjalnych wspieranych w ramach naszego projektu: Spn.s. Wspólny Sukces z Wągrowca oraz Spn.s. Działajmy Razem z Krzyża Wielkopolskiego.

Zachęcamy do lektury: Biuletyn OWES


Obejrzyjcie także nasz filmik o dobrych praktykach PS w subregionie pilskim: https://bit.ly/2JSU2Ae lub zajrzyjcie do katalogu, w którym opisujemy 28 PS z subregionu: https://bit.ly/2Ye4yd8.15.07.2019r.

OGŁASZAMY DRUGI NABÓR WNIOSKÓW

o udzielenie bezzwrotnego wsparcia finansowego na utworzenie nowego miejsca pracy w nowych lub istniejących przedsiębiorstwach społecznych, bądź w podmiotach ekonomii społecznej, pod warunkiem przekształcenia tych podmiotów w przedsiębiorstwo społeczne wraz z biznesplanami i innymi wymaganymi dokumentami (zakładka DOKUMENTY).

Termin naboru: 15.07.2019r.-12.08.2019r. do godz. 15.00

Wnioski należy składać w Biurze Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Subregionie pilskim OWES ETAP przy ul. Jerzego Suszki 9, 60-681 Poznań lub w Punkcie Informacyjnym Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Subregionie pilskim OWES przy ul. Dąbrowskiego 8, 64-920 Piła.

01.07.2019r.

SZANSA NA ROZWÓJ ZAWODOWY DLA PRACOWNIKÓW PES I PS!

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu przygotowała program bezpłatnych studiów w dwóch kierunkach:


 • studia MBA z zarządzania PS - organizowane w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu;

 • podyplomowe studia menadżerskie z zarządzania PS - organizowane w WSB w Poznaniu, WSB w Szczecinie i WSB w Chorzowie.

Rekrutacja trwa do 31.08.2019r.

Więcej szczegółów:: https://bit.ly/2XfPzyO

Warto rozwijać swoje umiejętności i kompetencje - zachęcamy pracowników PES i PS z subregionu pilskiego do rekrutacji!!!28.06.2019r.

DZIKIE POLA PRZED NAMI!

Stowarzyszenie Formacja Dźwierszno O.M.M.P 
wraz z
Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej ETAP w subregionie pilskim 
serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w 
VI Konkursie Polowego Gotowania „Dzikie Pola”
o Złotą Michę ks. Kajetana, który odbędzie się
10 sierpnia 2019r.
w Gródku Krajeńskim koło Łobżenicy.


Do tworzenia kilkuosobowych drużyn zachęcamy wszystkie podmioty ekonomii społecznej: spółdzielnie socjalne, organizacje pozarządowe, podmioty reintegracyjne oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego.

Warto podjąć to wyzwanie i zmierzyć się we wspólnej zabawie z miłośnikami gotowania, zarówno nowicjuszami w świecie gastronomii jak i entuzjastami z wieloletnim stażem. Jedno jest pewne, będziemy się świetnie bawić!

REGULAMIN

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Wszelkie pytania związane z konkursem prosimy kierować do Stowarzyszenia Formacja Dźwierszno O.M.M.P na adres: formacjadzwierszno@wp.pl.

Zapraszamy również do obejrzenia fotorelacji z zeszłorocznej edycji konkursu pod linkiem: https://bit.ly/2xhvLLS.


27.06.2019r.

MŁODZI O EKONOMII SPOŁECZNEJ - MIĘDZYNARODOWY EFEKT PRAC W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+

Zachęcamy do obejrzenia filmików promujących ekonomię społeczną w wydaniu międzynarodowym (http://linkd.pl/947http://linkd.pl/94r), zrealizowanych w ramach szkolenia „Empowerment trough (social) entrepreneurship”, a opisujących: 
 • dlaczego korzystne jest włączenie elementów ES do działań związanych z przedsiębiorczością,
 • jak ES może przyczynić się do zwalczania bezrobocia,
 • w jaki sposób można tą drogą promować tolerancję oraz integrację, zwłaszcza osób wykluczonych społecznie.

Filmiki są efektem pracy młodych liderów organizacji społecznych w ramach treningu Erasmus+, który odbył się w dniach 3-11 kwietnia 2019 r. przy współpracy Fundacji Dobry Rozwój oraz organizacji partnerskich z Cypru, Grecji , Litwy, Łotwy, Macedonii i Portugalii. Niech pomysły młodych osób staną się źródłem inspiracji dla innych!


24.06.2019r.

RUSZYŁY ZGŁOSZENIA NA KONKURS NA PRZEDSIĘBIORSTWO SPOŁECZNE ROKU!

Zachęcamy do zgłaszania się do Konkursu im. Jacka Kuronia na "Przedsiębiorstwo społeczne roku" organizowanego przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych.

Kto może wziąć udział w konkursie?
Podmioty, które są zarejestrowane od co najmniej 12 miesięcy i zamknęły co najmniej jeden rok obrotowy, tj.: 
 • organizacje pozarządowe prowadzące działalność gospodarczą
 • organizacje pozarządowe prowadzące zakład aktywności zawodowej spółdzielnie pracy, spółdzielnie inwalidów i niewidomych
 • spółdzielnie socjalne osób fizycznych oraz spółdzielnie socjalne osób prawnych
 • spółki akcyjne i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, które nie działają w celu osiągnięcia zysku oraz przeznaczają całość dochodu na realizację celów statutowych
 • osoby prawne i jednostki organizacyjne działające na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej, prowadzące zakład aktywności zawodowej

Więcej informacji --> https://konkurs-es.pl/regulamin/

Zgłoszenia poprzez formularz https://konkurs-es.pl/formularz/ przyjmowane są do 30 czerwca!PS z subregionu pilskiego - do dzieła!


19.06.2019r.

Informujemy, że w dniu 21 czerwca - biuro OWES ETAP i Stowarzyszenia ETAP będzie NIECZYNNE❗️Serdecznie zapraszamy do kontaktu po "długim" weekendzie 


14.06.2019r.

W imieniu Departamentu Ekonomii Społecznej i Solidarnej serdecznie zapraszamy PES i PS z subregionu pilskiego na Ogólnopolską Konferencję Systemu Akredytacji Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej, której głównym celem będzie m.in.:
podsumowanie cyklu warsztatów i spotkań konsultacyjno – informacyjnych;
omówienie zmian w Standardach OWES;
prezentacja założeń Departamentu dotyczących przyszłości sektora ekonomii społecznej i solidarnej w Polsce.

Data: 27.06.2019r.

Miejsce: Warszawa, Centrum Konferencyjne Kopernika (ul. Kopernika 30)

Formularz rejestracyjny: http://bitly.pl/OWjhj

Więcej informacji na stronie Departamentu➡️https://bit.ly/2wSdCnJ
31.05.2019r.

LISTA RANKINGOWA Z POSIEDZENIA PIERWSZEJ KOMISJI OCENY WNIOSKÓW

Przedstawiamy Państwu ostateczną listę rankingową wniosków o udzielenie bezzwrotnego wsparcia finansowego na utworzenie nowego miejsca pracy w nowych lub istniejących przedsiębiorstwach społecznych, bądź w podmiotach ekonomii społecznej, pod warunkiem przekształcenia tych podmiotów w przedsiębiorstwo społeczne oraz podstawowego wsparcia pomostowego w ramach Projektu pn. „Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Subregionie pilskim II” nr RPWP.07.03.02-30-0007/18.

 Lista rankingowa z posiedzienia I Komisji Oceny Wniosków


27.05.2019r.

PRACA WRE W SZAMOCINIE - POWSTAJE NOWA SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA OSÓB PRAWNYCH!

W Szamocinie prace nad utworzeniem przedsiębiorstwa społecznego idą pełną parą! Będzie to spółdzielnia socjalna osób prawnych utworzona przez Gminę Szamocin i Ochotniczą Straż Pożarną. 23 maja w sali ratuszowej Urzędu Miasta odbyło się spotkanie partnerskie podmiotów, które zadeklarowały chęć wspierania działalności spółdzielni. Dziękujemy, że otwieracie się na współpracę z ekonomią społeczną!
Z kolei w ubiegły piątek 24 maja mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wizycie studyjnej zorganizowanej właśnie dla grupy inicjatywnej z Szamocina. Odwiedziliśmy Spółdzielnię Socjalną Stara Łubianka i Fundację Nowy Horyzont, aby zgłębić wiedzę praktyczną o pracy w branży gastronomicznej i ogrodniczej. Bardzo dziękujemy przedstawcielom tych podmiotów za podzielenie się cennym doświadczeniem i dodanie pozytywnej energii do dalszych działań :)


22.05.2019r.

WARSZTATY Z SILVATERAPII W ZIELONOWIE!

Przedsiębiorstwo społeczne Fundacja Ośrodek Badawczo-Edukacyjny w Zielonowie zorganizowała dla młodzieży i dorosłych z gminy Wieleń majowe dwudniowe warsztaty „Poczuj las wszystkimi zmysłami”.

Podczas warsztatów można było dowiedzieć się o naukowych podstawach silvaterapii, jak również praktycznie doświadczyć kąpieli leśnej i ćwiczeń oddechowych wśród drzew. Była także okazja do wspólnego przygotowania posiłku z leśnymi przysmakami np. makaronu z pesto z pokrzywy czy sałatki z liści mniszka. Na uczestników czekała moc atrakcji związanych z konkursami, grą terenową czy wycieczką ornitologiczną o świcie. Nie zabrakło zgłębiania tajników przyrody z wykorzystaniem mikroskopu oraz odtwarzania natury na płótnie podczas warsztatów plastycznych.

To były emocjonujące, a zarazem relaksujące dwa dni na łonie przyrody!

Warsztat został zorganizowany przy wsparciu OWES ETAP w ramach dofinansowania inicjatywy lokalnej na terenie subregionu pilskiego.


20.05.2019r.

SPOTKANIE INFORMACYJNO-KONSULTACYJNE DLA PES I PS W POZNANIU!

Ju

W dniu 28 maja w Poznaniu (Biurowiec Omega - Sala Centrum konferencyjnego KOCHTEX ul. Dąbrowskiego 79 A, godz. 10:00 - 16:00), Departament Ekonomii Społecznej i Solidarnej organizuje  spotkanie konsultacyjno-informacyjne dla Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej, Instytucji Zarządzających Regionalnymi Programami Operacyjnymi, Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej i Podmiotów Ekonomii Społecznej w tym Przedsiębiorstw Społecznych.


Celem spotkania będzie m.in. dyskusja o:

 • ewolucji i przyszłość systemu wsparcia ekonomii społecznej, w szczególności Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej z perspektywy klientów OWES, kadry OWES i przedstawicieli regionalnych instytucji;
 • obowiązujących Standardach Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej;
 • wsparciu podmiotów reintegracyjnych przez Ośrodki Wsparcia Ekonomii Społecznej.

 

Rejestracja na spotkania odbędzie się za pośrednictwem formularza rejestracyjnego: https://bit.ly/2V1FW5V.


07.05.2019r.

OGŁASZAMY PIERWSZY NABÓR WNIOSKÓW

o udzielenie bezzwrotnego wsparcia finansowego na utworzenie nowego miejsca pracy w nowych lub istniejących przedsiębiorstwach społecznych, bądź w podmiotach ekonomii społecznej, pod warunkiem przekształcenia tych podmiotów w przedsiębiorstwo społeczne wraz z biznesplanami i innymi wymaganymi dokumentami (zakładka DOKUMENTY).

Termin naboru: 07.05.2019r.-23.05.2019r. do godz. 15.00

Wnioski należy składać w Biurze Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Subregionie pilskim OWES ETAP przy ul. Jerzego Suszki 9, 60-681 Poznań lub w Punkcie Informacyjnym Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Subregionie pilskim OWES przy ul. Dąbrowskiego 8, 64-920 Piła.

07.05.2019

REJESTRACJA NA III OFESIS JUŻ TRWA!

OFESiS to doskonała okazja do podzielenia się doświadczeniami w prowadzeniu PES/PS oraz zaczerpnięcia dobrych praktyk ekonomii społecznej z całej Polski - podmioty z subregionu pilskiego, zgłaszajcie się do 22 maja!

Program i link rejestracyjny:
https://bit.ly/2DVYVUJ.

30.04.2019r.

Uprzejmie informujemy, że w dniu 2 maja biura: w Poznaniu i w Pile będą zamknięte. Zapraszamy po majówce☀️, życząc wszystkim udanego wypoczynku❗️

24.04.2019r.

DOBRA PRACA SZUKA DOBREGO CZŁOWIEKA!


Zapraszamy do Zespołu OWES ETAP!

Więcej informacji w zakładce:OFERTY PRACY


23.04.2019r.

NOWA POZYCJA KSIĄŻKOWA W MINISTERIALNEJ BIBLIOTECE!

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wydało rekomendacje dotyczące stosowania społecznie odpowiedzialnych zamówień publicznych. Z perspektywy przedsiębiorstw społecznych w Polsce - SZP są ważnym elementem rozwojowym, sprzyjającym wzrastaniu korzyści społecznych dla całego społeczeństwa, wynikających ze zlecania przedsiebiorstwom społecznym zadań publicznych. Zachęcamy do lektury!

Wersja elektroniczna dostępna jest TUTAJ.

29.03.2019r.

NOWA OFERTA OWES ETAP W NOWYM PROJEKCIE!

Koniecznie zajrzyjcie do naszej zakładki OFERTA, gdzie znajdziecie pełną listę wsparcia jakie oferujemy w nowym projekcie, kto może takie wsparcie uzyskać i gdzie "śledzić" na bieżąco OWESowe informacje.

Z kolei w zakładce DOKUMENTY znajdują się aktualne formularze rekrutacyjne dla osób fizycznych i prawnych chcących wziąć udział w projekcie

25.03.2019r.

NOWY OWES - NOWI MY!

Nadeszła wiosna i u nas zmiany - od 1 kwietnia nowy projekt OWES II i nowa siedziba Biuro Subregionalnego Punktu Informacyjnego OWES ETAP w Pile pozostaje bez zmian przy ul. Dąbrowskiego 8 w budynku Inwest Parku.

Copyright Stowarzyszenie ETAP