Serdecznie zapraszamy do odwiedzin i polubienia naszego fanpage’a na facebooku:


Zamieszczamy na nim najnowsze informacje, ciekawostki, zdjęcia, nagrania i filmy :)

Film promujący działalność PS z subregionu pilskiego, stworzony w ramach projektu OWES ETAP :) Miłego oglądania!

01.08.2019r.

ZAPRASZAMY DO SPĘDZENIA NOCY POD GWIAZDAMI W HUCIE!

W dniu 10.08.2019r. w godzinach 20:00-24:00 w miejscowości Huta (powiat czarnkowsko-trzcianecki) odbędzie się inicjatywa lokalna "Integracja Pod Gwiazdami" gwarantująca szereg atrakcji dla miłośników astronomii podczas "spektaklu" spadających gwiazd z roju Perseidów.

Inicjatywa lokalna zorganizowana również przy wsparciu OWES ETAP.

01.08.2019r.

NASZE DZIAŁANIA OPISANE W BIULETYNIE SIECI OWES WYDAWANYM PRZEZ FUNDACJĘ FUNDUSZ WSPÓŁPRACY!

W biuletynie znajdziecie informacje nie tylko o naszej ofercie skierowanej do PES, PS, JST oraz grup inicjatywnych, ale również opis działań dwóch spółdzielniach socjalnych wspieranych w ramach naszego projektu: Spn.s. Wspólny Sukces z Wągrowca oraz Spn.s. Działajmy Razem z Krzyża Wielkopolskiego.

Zachęcamy do lektury: Biuletyn OWES


Obejrzyjcie także nasz filmik o dobrych praktykach PS w subregionie pilskim: https://bit.ly/2JSU2Ae lub zajrzyjcie do katalogu, w którym opisujemy 28 PS z subregionu: https://bit.ly/2Ye4yd8.15.07.2019r.

OGŁASZAMY DRUGI NABÓR WNIOSKÓW

o udzielenie bezzwrotnego wsparcia finansowego na utworzenie nowego miejsca pracy w nowych lub istniejących przedsiębiorstwach społecznych, bądź w podmiotach ekonomii społecznej, pod warunkiem przekształcenia tych podmiotów w przedsiębiorstwo społeczne wraz z biznesplanami i innymi wymaganymi dokumentami (zakładka DOKUMENTY).

Termin naboru: 15.07.2019r.-12.08.2019r. do godz. 15.00

Wnioski należy składać w Biurze Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Subregionie pilskim OWES ETAP przy ul. Jerzego Suszki 9, 60-681 Poznań lub w Punkcie Informacyjnym Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Subregionie pilskim OWES przy ul. Dąbrowskiego 8, 64-920 Piła.

01.07.2019r.

SZANSA NA ROZWÓJ ZAWODOWY DLA PRACOWNIKÓW PES I PS!

Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu przygotowała program bezpłatnych studiów w dwóch kierunkach:


 • studia MBA z zarządzania PS - organizowane w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu;

 • podyplomowe studia menadżerskie z zarządzania PS - organizowane w WSB w Poznaniu, WSB w Szczecinie i WSB w Chorzowie.

Rekrutacja trwa do 31.08.2019r.

Więcej szczegółów:: https://bit.ly/2XfPzyO

Warto rozwijać swoje umiejętności i kompetencje - zachęcamy pracowników PES i PS z subregionu pilskiego do rekrutacji!!!28.06.2019r.

DZIKIE POLA PRZED NAMI!

Stowarzyszenie Formacja Dźwierszno O.M.M.P 
wraz z
Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej ETAP w subregionie pilskim 
serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w 
VI Konkursie Polowego Gotowania „Dzikie Pola”
o Złotą Michę ks. Kajetana, który odbędzie się
10 sierpnia 2019r.
w Gródku Krajeńskim koło Łobżenicy.


Do tworzenia kilkuosobowych drużyn zachęcamy wszystkie podmioty ekonomii społecznej: spółdzielnie socjalne, organizacje pozarządowe, podmioty reintegracyjne oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego.

Warto podjąć to wyzwanie i zmierzyć się we wspólnej zabawie z miłośnikami gotowania, zarówno nowicjuszami w świecie gastronomii jak i entuzjastami z wieloletnim stażem. Jedno jest pewne, będziemy się świetnie bawić!

REGULAMIN

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Wszelkie pytania związane z konkursem prosimy kierować do Stowarzyszenia Formacja Dźwierszno O.M.M.P na adres: formacjadzwierszno@wp.pl.

Zapraszamy również do obejrzenia fotorelacji z zeszłorocznej edycji konkursu pod linkiem: https://bit.ly/2xhvLLS.


27.06.2019r.

MŁODZI O EKONOMII SPOŁECZNEJ - MIĘDZYNARODOWY EFEKT PRAC W RAMACH PROGRAMU ERASMUS+

Zachęcamy do obejrzenia filmików promujących ekonomię społeczną w wydaniu międzynarodowym (http://linkd.pl/947http://linkd.pl/94r), zrealizowanych w ramach szkolenia „Empowerment trough (social) entrepreneurship”, a opisujących: 
 • dlaczego korzystne jest włączenie elementów ES do działań związanych z przedsiębiorczością,
 • jak ES może przyczynić się do zwalczania bezrobocia,
 • w jaki sposób można tą drogą promować tolerancję oraz integrację, zwłaszcza osób wykluczonych społecznie.

Filmiki są efektem pracy młodych liderów organizacji społecznych w ramach treningu Erasmus+, który odbył się w dniach 3-11 kwietnia 2019 r. przy współpracy Fundacji Dobry Rozwój oraz organizacji partnerskich z Cypru, Grecji , Litwy, Łotwy, Macedonii i Portugalii. Niech pomysły młodych osób staną się źródłem inspiracji dla innych!


24.06.2019r.

RUSZYŁY ZGŁOSZENIA NA KONKURS NA PRZEDSIĘBIORSTWO SPOŁECZNE ROKU!

Zachęcamy do zgłaszania się do Konkursu im. Jacka Kuronia na "Przedsiębiorstwo społeczne roku" organizowanego przez Fundację Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych.

Kto może wziąć udział w konkursie?
Podmioty, które są zarejestrowane od co najmniej 12 miesięcy i zamknęły co najmniej jeden rok obrotowy, tj.: 
 • organizacje pozarządowe prowadzące działalność gospodarczą
 • organizacje pozarządowe prowadzące zakład aktywności zawodowej spółdzielnie pracy, spółdzielnie inwalidów i niewidomych
 • spółdzielnie socjalne osób fizycznych oraz spółdzielnie socjalne osób prawnych
 • spółki akcyjne i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, które nie działają w celu osiągnięcia zysku oraz przeznaczają całość dochodu na realizację celów statutowych
 • osoby prawne i jednostki organizacyjne działające na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczypospolitej Polskiej, prowadzące zakład aktywności zawodowej

Więcej informacji --> https://konkurs-es.pl/regulamin/

Zgłoszenia poprzez formularz https://konkurs-es.pl/formularz/ przyjmowane są do 30 czerwca!PS z subregionu pilskiego - do dzieła!


19.06.2019r.

Informujemy, że w dniu 21 czerwca - biuro OWES ETAP i Stowarzyszenia ETAP będzie NIECZYNNE❗️Serdecznie zapraszamy do kontaktu po "długim" weekendzie 


14.06.2019r.

W imieniu Departamentu Ekonomii Społecznej i Solidarnej serdecznie zapraszamy PES i PS z subregionu pilskiego na Ogólnopolską Konferencję Systemu Akredytacji Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej, której głównym celem będzie m.in.:
podsumowanie cyklu warsztatów i spotkań konsultacyjno – informacyjnych;
omówienie zmian w Standardach OWES;
prezentacja założeń Departamentu dotyczących przyszłości sektora ekonomii społecznej i solidarnej w Polsce.

Data: 27.06.2019r.

Miejsce: Warszawa, Centrum Konferencyjne Kopernika (ul. Kopernika 30)

Formularz rejestracyjny: http://bitly.pl/OWjhj

Więcej informacji na stronie Departamentu➡️https://bit.ly/2wSdCnJ
31.05.2019r.

LISTA RANKINGOWA Z POSIEDZENIA PIERWSZEJ KOMISJI OCENY WNIOSKÓW

Przedstawiamy Państwu ostateczną listę rankingową wniosków o udzielenie bezzwrotnego wsparcia finansowego na utworzenie nowego miejsca pracy w nowych lub istniejących przedsiębiorstwach społecznych, bądź w podmiotach ekonomii społecznej, pod warunkiem przekształcenia tych podmiotów w przedsiębiorstwo społeczne oraz podstawowego wsparcia pomostowego w ramach Projektu pn. „Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej w Subregionie pilskim II” nr RPWP.07.03.02-30-0007/18.

 Lista rankingowa z posiedzienia I Komisji Oceny Wniosków


27.05.2019r.

PRACA WRE W SZAMOCINIE - POWSTAJE NOWA SPÓŁDZIELNIA SOCJALNA OSÓB PRAWNYCH!

W Szamocinie prace nad utworzeniem przedsiębiorstwa społecznego idą pełną parą! Będzie to spółdzielnia socjalna osób prawnych utworzona przez Gminę Szamocin i Ochotniczą Straż Pożarną. 23 maja w sali ratuszowej Urzędu Miasta odbyło się spotkanie partnerskie podmiotów, które zadeklarowały chęć wspierania działalności spółdzielni. Dziękujemy, że otwieracie się na współpracę z ekonomią społeczną!
Z kolei w ubiegły piątek 24 maja mieliśmy przyjemność uczestniczyć w wizycie studyjnej zorganizowanej właśnie dla grupy inicjatywnej z Szamocina. Odwiedziliśmy Spółdzielnię Socjalną Stara Łubianka i Fundację Nowy Horyzont, aby zgłębić wiedzę praktyczną o pracy w branży gastronomicznej i ogrodniczej. Bardzo dziękujemy przedstawcielom tych podmiotów za podzielenie się cennym doświadczeniem i dodanie pozytywnej energii do dalszych działań :)


22.05.2019r.

WARSZTATY Z SILVATERAPII W ZIELONOWIE!

Przedsiębiorstwo społeczne Fundacja Ośrodek Badawczo-Edukacyjny w Zielonowie zorganizowała dla młodzieży i dorosłych z gminy Wieleń majowe dwudniowe warsztaty „Poczuj las wszystkimi zmysłami”.

Podczas warsztatów można było dowiedzieć się o naukowych podstawach silvaterapii, jak również praktycznie doświadczyć kąpieli leśnej i ćwiczeń oddechowych wśród drzew. Była także okazja do wspólnego przygotowania posiłku z leśnymi przysmakami np. makaronu z pesto z pokrzywy czy sałatki z liści mniszka. Na uczestników czekała moc atrakcji związanych z konkursami, grą terenową czy wycieczką ornitologiczną o świcie. Nie zabrakło zgłębiania tajników przyrody z wykorzystaniem mikroskopu oraz odtwarzania natury na płótnie podczas warsztatów plastycznych.

To były emocjonujące, a zarazem relaksujące dwa dni na łonie przyrody!

Warsztat został zorganizowany przy wsparciu OWES ETAP w ramach dofinansowania inicjatywy lokalnej na terenie subregionu pilskiego.


20.05.2019r.

SPOTKANIE INFORMACYJNO-KONSULTACYJNE DLA PES I PS W POZNANIU!

Ju

W dniu 28 maja w Poznaniu (Biurowiec Omega - Sala Centrum konferencyjnego KOCHTEX ul. Dąbrowskiego 79 A, godz. 10:00 - 16:00), Departament Ekonomii Społecznej i Solidarnej organizuje  spotkanie konsultacyjno-informacyjne dla Regionalnych Ośrodków Polityki Społecznej, Instytucji Zarządzających Regionalnymi Programami Operacyjnymi, Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej i Podmiotów Ekonomii Społecznej w tym Przedsiębiorstw Społecznych.


Celem spotkania będzie m.in. dyskusja o:

 • ewolucji i przyszłość systemu wsparcia ekonomii społecznej, w szczególności Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej z perspektywy klientów OWES, kadry OWES i przedstawicieli regionalnych instytucji;
 • obowiązujących Standardach Ośrodków Wsparcia Ekonomii Społecznej;
 • wsparciu podmiotów reintegracyjnych przez Ośrodki Wsparcia Ekonomii Społecznej.

 

Rejestracja na spotkania odbędzie się za pośrednictwem formularza rejestracyjnego: https://bit.ly/2V1FW5V.


07.05.2019r.

OGŁASZAMY PIERWSZY NABÓR WNIOSKÓW

o udzielenie bezzwrotnego wsparcia finansowego na utworzenie nowego miejsca pracy w nowych lub istniejących przedsiębiorstwach społecznych, bądź w podmiotach ekonomii społecznej, pod warunkiem przekształcenia tych podmiotów w przedsiębiorstwo społeczne wraz z biznesplanami i innymi wymaganymi dokumentami (zakładka DOKUMENTY).

Termin naboru: 07.05.2019r.-23.05.2019r. do godz. 15.00

Wnioski należy składać w Biurze Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Subregionie pilskim OWES ETAP przy ul. Jerzego Suszki 9, 60-681 Poznań lub w Punkcie Informacyjnym Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Subregionie pilskim OWES przy ul. Dąbrowskiego 8, 64-920 Piła.

07.05.2019

REJESTRACJA NA III OFESIS JUŻ TRWA!

OFESiS to doskonała okazja do podzielenia się doświadczeniami w prowadzeniu PES/PS oraz zaczerpnięcia dobrych praktyk ekonomii społecznej z całej Polski - podmioty z subregionu pilskiego, zgłaszajcie się do 22 maja!

Program i link rejestracyjny:
https://bit.ly/2DVYVUJ.

30.04.2019r.

Uprzejmie informujemy, że w dniu 2 maja biura: w Poznaniu i w Pile będą zamknięte. Zapraszamy po majówce☀️, życząc wszystkim udanego wypoczynku❗️

24.04.2019r.

DOBRA PRACA SZUKA DOBREGO CZŁOWIEKA!


Zapraszamy do Zespołu OWES ETAP!

Więcej informacji w zakładce:OFERTY PRACY


23.04.2019r.

NOWA POZYCJA KSIĄŻKOWA W MINISTERIALNEJ BIBLIOTECE!

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wydało rekomendacje dotyczące stosowania społecznie odpowiedzialnych zamówień publicznych. Z perspektywy przedsiębiorstw społecznych w Polsce - SZP są ważnym elementem rozwojowym, sprzyjającym wzrastaniu korzyści społecznych dla całego społeczeństwa, wynikających ze zlecania przedsiebiorstwom społecznym zadań publicznych. Zachęcamy do lektury!

Wersja elektroniczna dostępna jest TUTAJ.

29.03.2019r.

NOWA OFERTA OWES ETAP W NOWYM PROJEKCIE!

Koniecznie zajrzyjcie do naszej zakładki OFERTA, gdzie znajdziecie pełną listę wsparcia jakie oferujemy w nowym projekcie, kto może takie wsparcie uzyskać i gdzie "śledzić" na bieżąco OWESowe informacje.

Z kolei w zakładce DOKUMENTY znajdują się aktualne formularze rekrutacyjne dla osób fizycznych i prawnych chcących wziąć udział w projekcie

25.03.2019r.

NOWY OWES - NOWI MY!

Nadeszła wiosna i u nas zmiany - od 1 kwietnia nowy projekt OWES II i nowa siedziba Biuro Subregionalnego Punktu Informacyjnego OWES ETAP w Pile pozostaje bez zmian przy ul. Dąbrowskiego 8 w budynku Inwest Parku.

Copyright Stowarzyszenie ETAP